Дослідники з університету Верони провели метааналіз чотирьох експериментів, які були організовані з метою відслідковування зв’язку стану гемоглобіну в еритроцитах протягом перебігу епідемії COVID-19. Результати дослідження опубліковані у виданні Hematology, Transfusion and Cell Therapy.

Нові дані про COVID-19

В ході експерименту були проаналізовані дані 1 210 пацієнтів інфікованих COVID-19. У 224 з них хвороба протікала дуже важко. Кінцева точка була визначена як сукупність наступних факторів: потреби у штучній вентиляції легенів, надходження до відділення інтенсивної терапії або смерті.

Виявилося, що є пряма кореляція між станом гемоглобіну в еритроцитах і перебігом COVID-19. Рівень червоних кров’яних тілець був значно знижений у пацієнтів з більш важкою формою захворювання в порівнянні з тими, у кого недуга протікала легше або безсимптомно. Середньозважена різниця між важкими і легкими хворими склала – 7,1 г/ л.

Іншими словами, клінічна картина COVID-19 докорінно змінюється. Вважалося, що найбільш серйозне ускладнення при коронавірусній інфекції – гострий респіраторний дистрес-синдром. Суть його полягає в тому, що організм в боротьбі із запальним процесом в легенях виділяє багато рідини, так званий ексудат. Він накопичується в легенях і кисень не може потрапити в кров в потрібному обсязі, що утруднює дихання пацієнтів.

Але наразі у світлі нових досліджень виходить, що нестача кисню в організмі і викликана нею поліорганна недостатність виникають по вині атаки коронавірусу, направленої на гемоглобін в еритроцитах, відповідальний за перенесення кисню до тканин.

Трактовка вірна – перевірено китайцями

Дослідження Університету Верони узгоджуються з матеріалами китайських біологів, які також дійшли висновку, що основний механізм впливу вірусу на організм людини саме атака на гемоглобін в еритроцитах. Коронавірус робить їх нездатними транспортувати кисень до клітин.

Також з’явилися дані про те, що апарати штучної вентиляції легенів при тяжкому перебігу COVID-19 приносять більше шкоди, ніж користі.

Коментарі