29 травня зранку історичний Ponte Acquedotto у Гравіні (Gravina) в Апульї зайняв друге місце в списку Luoghi del cuore 2020, складеному італійським екологічним фондом FAI. Влітку 2019 року Ponte Acquedotto перетворився на місце зйомок кінострічки про агента 007. Загалом у першу десятку Luoghi del cuore 2020 Апулья увійшла з двома цікавими місцями: на шостій позиції опинилася мальовнича панорамна дорога Circumarpiccolo в Таранто.

Ponte Acquedotto, висотою 37 метрів, довжиною 90 метрів і майже шість метрів завширшки, з’єднує дві частини апулійського міста Гравіна. Побудували міст наприкінці XVII століття задля перетину потоку (раніше його називали Крапо) та добирання до скельної церкви Madonna della Stella, розташованої біля підніжжя пагорба Ботроманьо. Згодом його почали використовувати як акведук, щоб привезти воду з сусіднього джерела Сант-Анджело та Сант-Джакомо до міста.

Сьогодні вражаючий міст залишається однією з головних визначних пам’яток Гравіна, яка своєю неймовірною натуралістичною, мистецькою та історичною спадщиною підтверджується як ідеальне місце для національних та міжнародних кінопродукцій. Іконою регіону Апулья Ponte Acquedotto став після зйомок останнього фільму про Джеймса Бонда “No time to die”. На екрани кінотеатрів кінострічка мала вийти у квітні, але надзвичайна ситуація з пандемією перенесла її вихід на осінь. Але те, що Гравіна та її історичний віадук є іконою міжнародного кіно, свідчить також вибір режисера Золотої Пальмової гілки 2011 року Терренса Маліка, який восени 2019 року був у місті, щоб зняти сцени свого фільму “The last planet”.

Під час зйомок кінострічки “No time to die” каскадер, який замінював Деніела Крейга в ролі секретного агента 007, на віадуку виконував найбільш акробатичні та небезпечні сцени. Він здійснив вражаюче занурення, вивівши себе за межі величної арочної споруди, яка веде через сугестивну карстову ущелину до старого міста.

Згадаймо й Таранто, який досяг шостої позиції в списку Luoghi del cuore 2020 зі своєю старовинною дорогою Circumarpiccolo. Circumarpiccolo пролягає вздовж Mar Piccolo, звідки можна побачити захоплюючий вид у всі години дня: з цаплями та фламінго у їхній оазі WWF “Palude La Vela”. Даний природній простір підтримується Комітетом захисту Mar Piccolo.

29 травня зранку міст-віадук у Гравіні зібрав 3 тисячі 322 уподобань і посів друге місце, а Circumarpiccolo Таранто обійняв шосте місце з 2 тисячами 568 голосів. Рейтинг змінюється по годинах.

За Luoghi del cuore 2020 можна проголосувати до 15 грудня 2020 року на веб-сайті Fai. Найбільш “сердечні” місця отримають економічну підтримку від FAI та Intesa Sanpaolo. “Частина коштів призначена для переможців, решта суми призначається через конкурс на відбір, в якому можуть брати участь усі місця, які в попередньому переписі набрали не менше двох тисяч голосів”, – повідомляє FAI.

Коментарі