Антоніо Вівальді – знаменитий італійський композитор та скрипаль, що найбільше прославився чотирма концертами для скрипки під назвою «Пори року». Мало хто знає, що Антоніо був не просто педагогом, скрипалем, диригентом та композитором, а ще й католицьким священиком.

Венеціанський геній

Антоніо Лючіо Вівальді народився у Венеції 4 березня 1678 року. У той час місто було столицею Венеціанської республіки. Остаточну дату народження генія вдалося встановити завдяки записам церковного приходу святого Іоанна Предтечі району Кастелло. Цікаво, що охрестили дитину відразу після народження – акушерка упевнила його батьків, що життя новонародженого знаходиться у небезпеці. По інші версії, дитину охрестили відразу по причині землетрусу, який прийшов у місто в той день. Мати Антоніо Вівальді вже тоді вирішила, що син буде священиком.

Його батько – Джованні Батіста, спочатку займався перукарським ремеслом. В той період у перукарнях знаходилися музичні інструменти для заняття вільного часу відвідувачів. Таким чином, чоловік полюбив гру на скрипці, а надалі присвятив цьому заняттю все своє життя. Саме батько став першим музичним вчителем для свого сина Антоніо – вже в 10 років Джованні почав привчати Вівальді-молодшого до цього прекрасного інструменту.

З часом Антоніо Вівальді став невимовно знаменитим. Він був доволі ефективним композитором – авторству Вівальді належать 517 концертів та 90 опер, у тому числі «Грізельда», «Ферасп», «Фарнак», «Джустіно». Саме він уперше використав валторни, фаготи та гобої як самостійні інструменти. З огляду на популярність великого скрипаля та композитора його іменем назвали кратер на планеті Меркурій.

Коментарі