Вчора, 6 квітня 2021 року, у Римі та деяких інших містах Італії, зокрема, Мілані, розпочалися масові акції протесту, на яких невдоволені громадяни намагалися добитися пом’якшення карантинних заходів. У результаті сутичок один поліцейський зазнав поранень, а декілька людей були затримані.

Маніфестації проти обмежувальних заходів

У зв’язку з пандемією на території Італії після триденного великоднього локдауну влада вирішила ввести жорсткий карантин, що, ймовірно, протримається увесь квітень. Це викликало хвилю обурення, особливо у самозайнятих громадян, власників ресторанів, кав’ярень та непродовольчих магазинів. Саме вони несуть величезні збитки протягом усієї пандемії, адже торгівля на виніс не приносить суттєвих прибутків.

У Римі маніфестація розпочалася на площі Монтечіторіо, перед будівлею Палати депутатів. Протести почалися о 15.30 та швидко переросли у сутички між кордоном поліції і протестуючими. У бік копів у певний момент полетіли скляні пляшки, що стало стартовою точкою безладу. Проте, поліції все ж вдалося взяти ситуацію під контроль.

На маніфестації було багато людей без масок, що категорично забороняють закони Італії, а також протестуючі скандували гасла: «Ми підприємці, а не злочинці!». Для цього люди використовували гучномовці.

Коментарі