Мабуть, немає людини, яка б не знала міф про меч короля Артура, легендарний Екскалібур. Як не дивно, але можливо, даний артефакт знаходиться у серці Тоскани, на території абатства Сан-Гальгано. Нині об’єкт покинутий, проте, його древні стіни приховують справжнє чудо: історики впевнені – меч, який наразі вкритий скляним куполом, і є той самий Екскалібур.

Історія святого Гальгано

Лицар Гальгано Гвідотті народився у 1148 році. Він був дитиною багатих батьків, тому зростав примхливим та розпещеним. Але одного разу життя хлопця змінилося назавжди – Гальгано привидівся архангел Михайло, який покликав його за собою.

Але до чого тут Екскалібур, що, як відомо, належав королю Артуру, спитаєте ви? Справа в тому, що згідно з легендою, чарівним мечем ще раніше володів саме Гальгано Гвідотті. Проте, повернемося до його життєпису: після бесіди з архангелом лицар кардинально змінився: він без вагань проміняв плащ воїна на рясу ченця. Одного разу Гальгано хотів зробити розп’яття, але не знайшов потрібного дерева, тому з усієї сили встромив свій величезний меч у камінь. Після цього рукоятка замінила йому християнський хрест.

Гальгано став відомим на весь околоток – він харчувався дикими травами, зцілював хворих та одержимих, а після смерті колишнього лицаря було канонізовано як святого. На тому місці, де ченець встромив у камінь меч, збудували абатство та капелу, але у 18-му столітті дзвіниця та покрівля були зруйновані. У такому вигляді туристи та італійці можуть помилуватися на історичну пам’ятку зараз.

Величні руїни абатства Сан-Гальгано та Екскалібур слугували декораціями до фільмів «Англійський пацієнт» та «Ностальгія».

Коментарі