З початку пандемії ширилося багато чуток про речі, які буцімто, впливають на розповсюдження COVID-19, а також, про ті, що можуть від нього вберегти. Чого тільки не говорили: коронавірус вбиває тільки жовтошкірих людей, курці та пияки хворіють менше, з настанням тепла небезпека мине… Час продемонстрував, що все це абсолютна маячня!

Клімат нас не врятує

Кліматичні умови не впливають на активність розповсюдження коронавірусу. Відповідне дослідження наразі опубліковано в журналі Canadian Medical Association Journal.

Вчені проаналізували понад 375 600 підтверджених випадків COVID-19 в 144 геополітичних зонах. Фахівці порівняли динаміку зараження з 20 по 27 березня з урахуванням таких факторів, як широта, температура та вологість. Крім того, враховувалося вжиття заходів по боротьбі з поширенням захворювання протягом періоду з 7 по 13 березня.

Дослідники не виявили значної залежності між широтою або температурою і епідемічним зростанням COVID-19 – якщо не враховувати надто слабкий зв’язок між вологістю і зниженням передачі хвороби. Фахівці прийшли до висновку, що набагато більший вплив на ситуацію надали введені обмеження, такі як закриття шкіл, фізичне дистанціювання і заходи громадського охорони здоров’я. Отже, ідеального клімату для уникнення коронавірусу немає – значення має тільки карантин. Вірним шляхом крокуємо, панове!

Коментарі