Мабуть-таки, що ні. Так вважають фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я та переважна більшість інфекціоністів світу. Оскільки такі чутки деякий час ширилися планетою, то настав час остаточно розвінчати цей безглуздий міф. Як би люди не недолюблювали настирливих та кусючих комах, у цьому випадку вони абсолютно не винні.

Вкусить, але не смертельно

Коронавірус не здатний передаватися за допомогою комарів. До таких висновків дійшли вчені з Національного інституту охорони здоров’я Італії (ISS), пише MedicalXpress.

У ході дослідження вчені з’ясували, що вірус, переданий комасі через заражену кров, не здатний до подальшого розмноження та передачі. Крім того, вчені послалися на звіт Всесвітньої організації охорони здоров’я, згідно з яким кровоссальні комахи не можуть бути переносниками коронавірусу. Підкреслюється, що мова йде не тільки про звичайних комарів, але і про тигрових, здатних поширювати лихоманку денге та інші хвороби. До речі, фініковою недугою, як по-іншому називають вказану лихоманку, дійсно можна заразитися через укус величезного комара, що належить до виду Aedes aegypti. Проте, це зовсім інша історія. А наші рідні комарі, хоч і дошкуляють, але повністю безпечні!

Коментарі