Літо вже майже на носі, проте цьогорічна мрія про відпочинок біля моря в Італії, “оздоблена” усіма посткарантинними заборонами уряду, виглядає не такою вже й привабливою. Хочеться втекти подалі від людських очей і почуватися вільно поза всіма правилами і постановами. Хочеться заховатися так, аби жодна пляжна служба, що відповідає за дотримання встановлених норм і заходів безпеки, не заважала психологічному відпочинку. Бо відпочинок біля моря це, насамперед, відпочинок психіки. На щастя, такі місця в Італії існують. Це райські затоки, бухти і пляжі, позбавлені комфорту і послуг цивілізації. Часто до них важко дістатися, але саме там можна почуватися вільно і дихати на повні груди, сповна насолоджуючись морем.

Punta Crena (Liguria)

Пунта Крена в Лігурії – ізольована бухта, оточена крутими скелями і вирізана ерозією моря. Це невеликий райський куточок, до якого важко потрапити. До нього можна дістатись морем з гавані до Varigotti, пливучи матрацом чи човном, або спускатися зі скелі по стежці, що йде від гори до затоки, зберігаючи пильність і обережність.

Cala di Punta Nera (isola d’Elba)

Кала-Пунта-НераКала-Пунта-Нера знаходиться на західній стороні острова Ельба. Це змішаний гальковий пляж, оточений високими крутими скелями і омитий прозорою водою. Добратися до нього можна лише морем. Кала-Пунта-Нера ідеальний пляж для тих, хто практикує сноркелінг та може потрапити туди пливучи. Вигляд з вершини скелі – це одне з найбільш захоплюючих і фотографованих місць для тих, хто приїжджає з Marciana.

Mezzavalle (Marche)

Меццавалле – біла смуга дрібного гравію, занурена в середземноморську рослинність Конеро і виходить на Адріатику, що відкриває дивовижні краєвиди на цій ділянці узбережжя регіону Марке. Море прозоре, з тисячею відтінків, на відміну від кольорів рослинності. Добратися до Меццавалле можливо. Туди веде два шляхи. Перший вздовж провінційної дороги Конеро, що знаходиться на відстані 5400 км: шлях продовжується вздовж дороги, яка проходить поруч зі скелею. Другий шлях починається від перехрестя, яке спускається до Портоново, на провінційній дорозі Конеро, що з’єднує Анкону з Сіроло. Дорога спускається в долину через морські дуби та розкішний підлісок південного чагарника. Шлях додається приблизно за 20 хвилин. Необхідно лише вбутися у відповідне спортивне взуття. Дорогою відкриваються захоплюючі краєвиди та вражаючий вид на бухту Портоново зі стінами наполеонівського форту.

Bufalara di Sabaudia (Lazio)

Буфалара-ді-Сабаудія – піщаний пляж, не обладнаний і безлюдний, незважаючи на близькість до відомого курорту національного парку Circeo. Фактично лідо розташований у кінці набережної Сабаудії, коли дорога стає доріжкою між дюнами, які відокремлюють море від сільської місцевості, населеної буйволами, та озерами Monaci і Caprolace. Знаходиться в кількох хвилинах від пляжу Torre Paola.

Marinella di Palmi (Calabria)

Марінелла-ді-Пальмі – білий пляж на Costa Viola. Дорога піднімається між середземноморським скрабом і доходить до пляжу, омитого прозорою водою. На морському дні “хазяйнують” дайвіністи і ті, хто любить снорклінг. Однак пляж мало відвідуваний, а тому ідеально підходить для спокійної насолоди морем. До нього можна дістатися з Пальмі в південно-західному напрямку.

Baia delle Zagare

Baia delle Zagare на узбережжі Gargano di Mattinata, є язиком з м’якого і чистого піску, довжиною близько кілометра, серед високих вапнякових скель, всіяних морськими печерами. Перед пляжем з моря виходять дві величезні скелі. Пляж ділиться на дві частини: вільний і напівпустельний пляж, до якого можна потрапити морем або пішки від обладнаного пляжу, власником якого є однойменний готель, який забезпечує ліфт, вкопаний у скелю, щоб дістатися до моря.

Cala Goloritze (Sardegna)

Кала Голоріце знаходиться в муніципалітеті Baunei, провінція Ogliastra. Це – один з найкрасивіших і мальовничих пляжів Сардинії та спадщини Юнеско: вода прозора, пісок кольору слонової кістки та скеля з вапняковим шпилем і природною аркою. До нього важко дістатися. Добратися туди морем можна з Cala Gonone чи з пляжу Santa Maria Navarrese або по суші, крутою і кумедною стежкою, що починається від Golgo і слідує за старою дорогою для мулів, якою колись користувалися пальники вугілля.

Spiaggia di Marinello (Sicilia)

Пляж Марінелло в однойменному природному заповіднику провінції Messina є диким і красивим куточком природи. Він мало відвідуваний, характеризується двома кілометрами м’якого піску, омитим спокійною та прозорою водою. До нього можна дістатися з Messina, виїжджаючи на Falcone і досягнувши перехрестя на Tindari та прямуючи за знаками до озер Марінелло.

Коментарі